MEVCUDU TÜKENEN ESERLERİ

1-k.jpg

ŞİİRLER YAKTIM

Hasan Kalllimci’nin ilk kitabıdır. 1968 yılında, Sarayköy ilçesindeki Yeni Matbaada, kendi imkânları ile bastırdı. 100 sayfa. Yazdığı aşk şiirlerinden seçmeler yaptı. Kitabında 68 şiir bulunuyor. Önsöz yerine, ilk sayfada bir ön şiir, onun da üzerine bir ön dörtlük yer alıyor. İkinci baskısı yapılmayan bu eserin ön dörtlüğü şöyledir:

Ümit Hayaldir / Hayal şiirdir / Şiirse şaire / Tek tesellidir.

TELİF HAKKI YAZARINDADIR

2-k.jpg

 TÜRK İLLERİ GEZİSİ

Manzum iki hikâyeden oluşan eser, Ülkü-Bir Yayınlarının ve yazarın ikinci kitabıdır. 3. 4. ve 5. sınıf öğrencileri için yazılmıştır. Ressam Mehmet BAŞBUĞ’un desenleriyle süslenen ve 1978 yılında Ankara’da basılan kitap kırk iki sayfadır. Kitapta Prof. Dr. Orhan DÜZGÜNEŞ’in önsözü yer almaktadır. Kitap tek baskı ile kalmış, o devirde bu kitabı sınıflarında okutan öğretmenler soruşturmaya uğramıştır. Kitaptaki hikâyeler şunlardır: 1-Türk İlleri Gezisi 2- Kurtlar Ülkesi

TELİF HAKKI YAZARINDADIR

4-k.jpg

NENE HATUN

Eserin senaryosu, Kültür Bakanlığı tarafından Hasan Kallimci’ye yazdırılmış ve Ayhan Başoğlu’na resimletilmiştir. Bakanlığın Resimli Romanlar Serisinde yer alan ve 1993 yılında ilk ve son baskısı yapılan 41 sayfa hacmindeki eserde, Erzurum’u işgal eden Ruslara karşı savaşan kadınlarımızdan Nene Hatun’un kahramanlığı anlatılmaktadır.

TELİF HAKKI YAZARINDADIR

5-k.jpg

 İLK ZAFER

Çizgi Roman Serisinde yer alması için gönderilen ve senaryo türünden yazılan 79 sayfa hacmindeki bu eser Millî Eğitim Bakanlığı tarafından 1996 yılında ilk ve tek baskısı yapılarak kitaplaştırılmıştır. Eserde İlk Zafer, Nene Hatun ve Güvercin Avı (Yakup Kadri Karaosmanoğlu’nun İstiklâl Savaşı hikâyeleri) adlı üç eserin çizgi roman olabilmesi için yazılmış senaryoları bulunmaktadır.

TELİF HAKKI YAZARINDADIR

b9-k.jpg

 MASAL GEZEGENİ

Şiir ve düz yazı karışımı bir tarzda işlenen, ilköğretim 1. sınıf öğrencilerine hitap eden, aynı zamanda beş – altı yaşlarındaki çocuklara anne ve babaları tarafından okunabilecek olan anonim masallar, 8 ayrı kitapta toplanmıştı. Aynı masallar, yayınevi tarafından -yazardan izinsiz-  “Masal Gezegeni” adı verilen, hacimli bir eserde bir araya getirilmişti.

NOT: TELİF HAKKI YAZARA DÖNMÜŞTÜR. 

 

PAYLAŞMAK İÇİN:

Paylaş - Facebook Paylaş - Twitter

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile