İlköğretim 3, 4, 5. Sınıf Öğrencileri için Eserleri

A_Benim_akr_Olum.jpg

A BENİM ÇAKIR OĞLUM (ATATÜRK’ÜN ANILARI)

Atatürk’ün 1923 yılı ve sonrasındaki anılarından bazılarının yer aldığı kitap, 142 sayfa. Atatürk; “-Beni görmek demek, mutlaka yüzümü görmek değildir. Benim fikirlerimi, duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız bu yeterlidir...” demişti. Bu iki kitabı okuyan sizlerin, Atatürk’ü yakından tanıyacağınıza; onun fikir ve duygularını anlayacağınıza inanıyorum. Öğretmen arkadaşlarıma da bu anıları öğrencilerine dramatize ettirmelerini tavsiye ediyorum. Böylece çocuklarımız hem Atatürk’ü yakından tanıyacaklar hem de onun önem verdiği konuları öğreneceklerdir.

 

Çınaraltı Yayınları

kapak-yok.jpg

 BİR GARİP DOKTOR

Roman, 80 sayfa. Yarı bilim kurgu şeklinde yazılmıştır. Bir doktor, icat peşinde beynini yormaktadır. Hikâyenin kahramanları olan iki çocuk, sırf meraklarının etkisi ile kendilerini bu araştırmanın içinde bulurlar. Sonra mı? Sonrasını, okuyarak öğreneceksiniz. Bilim dünyasının sırlarla dolu olduğunu görerek, o deryaya dalma arzusu duyacaksınız. 

-TÜKENMİŞTİR-

TÖRE DEVLET YAYINLARI İLE ANLAŞILMIŞTIR

Bir_Kzktay_Doktur.jpg

BİR KIZIKTAY DOKTUR

(Kaliya KULALİYEVA, Manas Üniversitesi, Biyiktik Plyus basımevi, Kırgızistan / Bişkek 2017, ISBN: 978-9967-33-215-7)
BİR GARİP DOKTOR adlı roman, Kırgızistan-- Manas Üniversitesi'nde Kırgız Türkçesine çevrilerek yayımlanmıştır.
kapak-yok.jpg

 RÜYALAR ÜLKESİNDE

Roman, 94 sayfa. “Bir Garip Doktor” adlı eserin devamı olarak yazılmıştır. Bu da önceki gibi, yarı bilim kurgu bir romandır. Bir mucit doktorun araştırmalarına –merakları yüzünden- katılan iki çocuk kahraman, bu eserde de araştırmalarına devam etmekte, yeni buluşlarla sevinmektedirler.

-TÜKENMİŞTİR- 

TÖRE DEVLET YAYINLARI İLE ANLAŞILMIŞTIR

Ttr_Dynsnd.jpg

TÜŞTÖR DÜYNÖSÜNDÖ

 

(Manas Üniversitesi, Biyiktik Plyus basımevi, Kırgızistan / Bişkek 2017, ISBN: 978-9967-33-215-7)
RÜYALAR ÜLKESİNDE adlı roman, Kırgızistan-- Manas Üniversitesi'nde, Sezim SATIBELDİEVA tarafından Kırgız Türkçesine çevrilmiştir.)
kapak-yok.jpg                          OKUMAK İSTİYORUM

Roman, 80 sayfa. Bu, hayal mahsulü bir roman değildir. Tamamen gerçeklere dayanır. Denizli’nin Tavas ilçesine bağlı Gökçeler köyünden, 1945 doğumlu, Ahmet oğlu Halil Toga’nın hayat hikâyesinden bir bölümdür. Suyu, yolu, elektriği ve hatta okulu bile olmayan bir köydeki kızılcık ormanları arasındaki bir evden çıkan ve okumak için çırpınan; bütün olumsuzluklara rağmen amacına ulaşan fakir bir gencin hikâyesidir.

-TÜKENMİŞTİR-

TELİF HAKKI YAZARINA DÖNMÜŞTÜR

kapak-yok.jpg

ELİF ABLA

Roman, 92 sayfa. İşte size yarı bilim kurgu bir kitap daha. Bu eserde; çalışkan, kabiliyetli ve sevimli bir kız olan Elif ablayı tanıyacaksınız. Onunla birlikte, bilim dünyasının bir sahasında yol alacak ve çeşitli sürprizlerle karşılaşacaksınız. Bilim dünyası... Faydalı nice bilgi ve buluşları, kapıları sonuna kadar açık kırk odalı sihirli konaklarında saklayan esrarengiz dünya. Ha masal dünyasındaki “Açıl susam açıl!” denildiğinde açılan sihirli kapılar; ha bilim dünyasının sırlarla dolu tünelleri... Gelin, “Açıl sayfalar, açıl!” diyelim; bilim dünyasının sihirli konağındaki bir sihirli kapıyı, Elif abla ile birlikte aralayalım. 

-TÜKENMİŞTİR-

TÖRE DEVLET YAYINLARI İLE ANLAŞILMIŞTIR

kapak-yok.jpg

 KÜÇÜK KAYKAYCILAR

Roman, 95 sayfa. Parkların çöplük görünümünde olmaması gerekir. Oyun araçları daima bakımlı, boyalı olmalı. Ne var ki çok az sayıdaki parklar bu durumda. Peki, temiz ve bakımlı olması gereken bu oyun alanlarını kim bu hâle getiriyor? Oraları kullanan bizler! Yaşadığım şehirdeki bir parkın acıklı durumu, bana parkların bakımı konusunda ilham verdi. O ilhamla Küçük Kaykaycılar’ı yazdım. Bu kitabı okuyunca parklara bakış açımız değişecek ve oraları daha titiz kullanacağız ve koruyacağız. Ben böyle düşünüyorum ve siz çocuklarımın beni mahcup etmeyeceğinizi düşünüyorum.

-TÜKENMİŞTİR-

TELİF HAKKI YAZARINA DÖNMÜŞTÜR

kapak-yok.jpg                           ARZU KIZ

Roman, 94 sayfa. Arzu kız, hedefi olan bir insan. Ancak kaderin ona sunduğu hayat, bütün olumsuzlukları önüne sermiş durumda. Baba ve anne çalışamaz durumdalar, tekerlekli sandalyeye mahkûmlar. Başkalarının yardımına muhtaçlar. O ortamda, kötümserliğe kapılmıyor. Önüne hedefini koyuyor ve “Ben okuyup öğretmen olacağım!” diyor. Hedefini gerçekleştirmek için yılmadan, bıkmadan çalışıyor. 

-TÜKENMİŞTİR-

TELİF HAKKI YAZARINA DÖNMÜŞTÜR

kapak-yok.jpg                              KUŞÇU AMCA

Roman, 80 sayfa. Bu kitabı okuduğunuzda, siz de yazmanın önemini kavrayacaksınız. Eserin macerasını takip ederken iyilik yapmanın ve yardımseverliğin hayatımızdaki yerinin farkına bir daha varacaksınız. Sonra... İnsanların hep güzel sözlerle karşılaşmaları ve konuşmaları ne iyi olurdu! Eseri okuyunca; “Papağanlar bile öğretildiğinde güzel sözler söyleyebiliyorsa biz insanlar niçin o yolda mesafe almayalım?” diye düşüneceksiniz. 

-TÜKENMİŞTİR-

TELİF HAKKI YAZARINA DÖNMÜŞTÜR

kapak-yok.jpg

 MİNİKLER FUTBOL TAKIMI

Hikâye kitabı, 110 sayfa. Minikler Futbol Takımı antrenörünün ilginç uygulaması… Yangından kurtulan bir çocuğun ideali… Sonu üzüntüyle biten ilk gezi… Hiç bisiklete binmemiş bir kişinin mavi bisiklet tutkusu… Karda, tipide yapılan zorlu bir yolculuk… Birbirinden güzel altı hikâye… 

-TÜKENMİŞTİR-

TELİF HAKKI YAZARINA DÖNMÜŞTÜR

kapak-yok.jpg

 ARILARI SULAMA VAKFI

Hikâye kitabı, 94 sayfa. Konularını, kendinizden ve çevrenizden pek uzak bulmayacağınız bir demet hikâye; tam on iki tane... Her birini okudukça, “Buna benzer bir olayı ben de yaşamıştım.” dediğiniz olacak. Bazen de “Böyle bir olay filân arkadaşımın başından geçmişti.” diye mırıldanacaksınız.

-TÜKENMİŞTİR-

TELİF HAKKI YAZARINA DÖNMÜŞTÜR

serce-ile-kelebek.jpg SERÇE İLE KELEBEK - VOROBİY İ BABOÇKİ

  (Manas Üniversitesi, Biyiktik Plyus basımevi,

Kırgızistan / Bişkek 2017, ISBN: 978-9967-33-216-4)

Bu kitapta üç hikâye yer almıştır. 
 
SERÇE İLE KELEBEK hikâyesi, ARILARI SULAMA VAKFI kitabımdan alınmıştır. Kırgızistan-- Manas Üniversitesi'nde, Raniya GANİYEVA tarafından Rusçaya çevrilmiştir. Her sayfa ikiye bölünmüş; üst kısımda Türkiye Türkçesiyle, alt kısımda da Rusça yazılmıştır. Kitabın 4-12. sayfaları arasında yer almıştır.
 
ARILARI SULAMA VAKFI hikâyesi de aynı adı taşıyan kitabımdan alınmıştır. Kırgızistan-- Manas Üniversitesi'nde, Alina KANIBEKOVA tarafından Kırgız Türkçesine çevrilmiştir. Her sayfada üst kısımda Türkiye Türkçesi, alt kısımda da Kırgız Türkçesi şeklinde düzenlenmiştir. Kitabın 13-20. sayfaları arasında yer almıştır.
 
Üçüncü hikâye, Rus Yazar Mihail PRİŞNİV'in DEDEMİN KEÇE ÇİZMELERİ'dir. Aman ÇOROBAYEV tarafından Manas Üniversitesinde Kırgız Türkçesine çevrilmiştir. Her sayfada üst bölümde Rusça, alt bölümde Kırgız Türkçesi şeklinde düzenlenmiştir. Kitabın 21-27 sayfaları arasında yer almıştır.
kapak-yok.jpg              ATATÜRK’ÜN YAŞADIĞI HİKÂYE

Hikâye kitabı, 96 sayfa. İstiklâl Savaşı şehitlerimizden Yahya Kaptan… Lösemili bir kızın duygu ve düşünceleri…Depremi iki çocuğu ile birlikte yaşayan genç bir anne… Kapıdan satışta dolandırılan bir vatandaşın kara mizah örneği konuşma ve davranışları… Kalbi delik olduğu hâlde üfürükçüden medet uman cahiller… Ve diğer hikâyeler… 

-TÜKENMİŞTİR-

TELİF HAKKI YAZARINA DÖNMÜŞTÜR

kapak-yok.jpg

 ÇINAR AĞACI

Ozan söyleşileri, 64 sayfa. Ozanlar, milletimizin dilidir, sözcüsüdürler. Omuzlarında sazı, yurdumuzu dolaşarak, milletimizin dününü, bu gününü ve geleceğini anlatırlar. Bu kitabımızda, ben de Oğuzsoylu Ozan oldum. Sazımı omzuma alarak, nerede öğrenci varsa oraya gittim. Çocuklarımızla sohbet ettim, onlara birçok konuda çaldım, söyledim. Çocuklarımın dili ve sözcüsü oldum.
 
-TÜKENMİŞTİR-
 
TELİF HAKKI YAZARINA DÖNMÜŞTÜR
kapak-yok.jpg
                           EMANETLER
Ozan söyleşileri, 60 sayfa. Oğuzsoylu Ozan olarak siz çocuklarımız için çalıp söylemeye devam ettim. “Çınar Ağacı” adlı ilk kitabımdaki söyleyişlerimi beğendiğinizi sanıyorum. Bu düşünce ile ikinci kitabımı, Emanetler’i hazırladım. Sazım elimde, sayfalar arasında sizleri bekliyorum. Ben çalıp söylemeye hazırım, siz de dinlemeye hazır mısınız? Hazırsınız öyle mi? Buyurun öyleyse... 
 
-TÜKENMİŞTİR-
 
TELİF HAKKI YAZARINA DÖNMÜŞTÜR
 
 
kapak-yok.jpg

 ESKİ HAMAM ESKİ TAS

Deyimlerin hikâyelerinin anlatıldığı kitap, 62 sayfa. Deyimler, konuşurken ve yazarken kullandığımız özlü sözlerdir; masal tadındadırlar. Onları, çevrenizdeki büyüklerinizin söz aralarında duyuyorsunuz. Bazılarını siz de kullanıyorsunuz. Her deyimin doğuşu belli bir olaya bağlıdır ve yine her birinin geniş anlamı vardır. Sözlerimizin arasında onları kullanarak ifadelerimizi güçlendiririz. Bu kitap, bazı deyimleri, sizlerin de öğrenmeniz ve söz zenginliğiniz içine katmanız amacıyla hazırlanmıştır; şiir diliyle sunulmuştur. 

-TÜKENMİŞTİR-

TELİF HAKKI YAZARINA DÖNMÜŞTÜR

kapak-yok.jpg                                 GEL DE GÜLME

İçinde üç tiyatro eseri bulunan bu kitap, 96 sayfa. Birinci oyun, Nasreddin Hocamızı anlatıyor. Nasreddin Hoca konu olunca, dudaklarımızdan; “Gel de gülme!” sözünün dökülmesi normal değil mi? Diğer oyunda, meslek seçimi konusu ele alınıyor. Okumak ve bir meslek sahibi olmak... Hepinizin arzusu budur. Fakat hangi mesleğe sahip olacaksınız? Babanızın ve annenizin gönlünde sizin için yatan meslek ne; sizin düşündüğünüz iş mi? Bu oyun, sizi meslek seçme konusunda düşündürmek için yazıldı. Bir diğerinde ise Dede Korkut destanının ünlü bir bölümü, Deli Dumrul işleniyor. Bu oyunla, tarihimizin derinliklerine dalacak ve yaşayınız için dersler çıkaracaksınız.

-TÜKENMİŞTİR- 

TELİF HAKKI YAZARINA DÖNMÜŞTÜR

kapak-yok.jpg

 KELOĞLANLA SEYAHAT

Masallarımızın başkahramanı Keloğlan’ın bir masalının yanısıra üç hikâyenin daha yer aldığı kitap, 80 sayfa. Keloğlanı sevmeyen Türk insanı yok gibidir. Yüz yıllardır masal dünyamızın başköşesinde oturan bu kahramanı sevmemizin yanı sıra onu yaşatmamız da gerekiyor. Yaşatmamız için bu kel arkadaşımızı, çağımıza göre yorumlayıp yeni Keloğlan masalları yazmak en çıkar yoldur. İşte bu düşünceyle yazılmış ve tadı damağınızda kalacak bir eser. Okumanız sürekli, gülümsemeniz bol olsun. 

-TÜKENMİŞTİR-

TELİF HAKKI YAZARINA DÖNMÜŞTÜR

kapak-yok.jpg

KURNAZ AYI

Masal kitabı, 80 sayfa. Çocuklarımız, ninniler, tekerlemeler, sayışmacalar ve masallar sayesinde edebî eserlerle tanışırlar. Dinlemeyi, anlatmayı, dinledikleri üzerinde düşünmeyi öğrenirler. Masalların ayrı bir yeri vardır edebiyat dünyasında. Ben bu önemi şöyle ifade ediyorum: Çocuk, sütsüz, yumurtasız ve bir de masalsız büyümemelidir. Size bu kitabımda, edebiyat hazinesinden yedi masal sunuyorum. 

-TÜKENMİŞTİR-

TELİF HAKKI YAZARINA DÖNMÜŞTÜR

kapak-yok.jpg

TEMBEL DURAN

Masal kitabı, 80 sayfa. Çiçek çiçek dolaşan arılar gibi masal masal dolaşarak iyi, güzel ne varsa toplarız. Masallar ekmek gibi, su gibi gıda olurlar bizlere; bizleri büyütürler, olgunlaştırırlar. Bu kitapta da severek okuyacağınız, birbirinden güzel beş masal var. Haydi masal okumaya, gıdalanmaya, büyümeye, olgunlaşmaya...

-TÜKENMİŞTİR- 

TELİF HAKKI YAZARINA DÖNMÜŞTÜR

kapak-yok.jpg

 KARA DESTAN

İstiklâl Savaşı yıllarını anlatan şiir kitabı, 76 sayfa. Batı Anadolu’da yapılan Yunan zulmünün bir kısmını olsun anlatmak ve unutturmamak için yazılmıştır. Yunan askerlerinin, işgal ettikleri yerler ve yaptıkları zulüm, elbette bu kitapta anlatılanlar kadar değildir; pek çok fazladır. Bizim kalemimiz bu kadarını anlattı. Başka kalemler de Kara Destanları yazmalı ki, tarih tekerrür etmemeli. İçinde 37 şiir ve bir de tablo var. 

-TÜKENMİŞTİR-

TELİF HAKKI YAZARINA DÖNMÜŞTÜR

kapak-yok.jpg

 UZAYDAKİ ÇOCUK

Şiir kitabı, 78 sayfa. Şiir, duygu ve düşüncelerin özlü ifadeleri olan mısralarla örülür. Şiirin insan hayatı içinde önemli bir yeri vardır. Yetişkinler için olduğu kadar siz çocuklar için de önemlidir. İnsanlar duygulu yaratıklardır. Siz çocuklarda duygusallık daha yüksektir. Şiir, bu sebeple sizleri daha çok etkiler. Uzaydaki Çocuk’taki şiirler, bu düşüncelerle sizler için yazıldı. Severek okuyacağınızı ve bazılarını ezberleyeceğinizi düşünüyorum. 

-TÜKENMİŞTİR-

TELİF HAKKI YAZARINA DÖNMÜŞTÜR

kapak-yok.jpg

 BÜLBÜLLER AĞLAMAZ

Çevreci çocukların hikâye kitabı, 80 sayfa. Bir bülbül ailesi, çocukları Şarkıcı ve Şair bülbüllerle birlikte, bir ağaçta mutlu yaşamaktadırlar. Köydeki çocuklara ve insanlara şarkılar söylemekte, şiirler okumaktadırlar. Oralarda çevre bilinci olmayan insanlar da yaşamaktadır. Önce komşuları Telli ile Dilli Bülbüllerin ağaçları kesilir sonra sıra kendi yaşadığı ağaca gelir.

-TÜKENMİŞTİR- 

TELİF HAKKI YAZARINA DÖNMÜŞTÜR

kapak-yok.jpg

DÜNYA SİZLERE EMANET

Çevreci çocukların şiir kitabı, 64 sayfa. Evet, Dünya sizlere emanet. Otu ile çöpü ile, kurdu ile kuşu ile... Ağacı ile havası ile... Dünya üzerinde ne yaratılmışsa canlı cansız hepsi size emanet... Her varlığın, insan hayatı içinde önemli bir yeri vardır. Bir tanesinin bile yok olması, insanlık için felâket olur. İşte bu kitap, bildiğiniz konuları bir defa daha hatırlatmak ve çevrenin korunmasının önemini bir daha anlatmak için yazıldı. Dünyamızın yaşanabilir olması için çevreyi tanıyan ve koruyan insanların; “Dünyayı emanet bilen” insanların sayılarının artması gerekiyor. Bu bilinçte olan siz sevgili çocuklarımı sevgiyle selâmlıyorum. 

-TÜKENMİŞTİR-

TELİF HAKKI YAZARINA DÖNMÜŞTÜR

kapak-yok.jpg

KARAGÖZ HACİVAT-ÇEVRE HASTALIĞI

Çevreci çocuğun Karagöz Hacivat oyunları kitabı, 64 sayfa. Kitapta, Çevre Hastalığı, Rastgele Hacivat, Karagöz İş Arıyor, Ceza Meza, Çocuk Olsaydım, Öğrencilerle, Karagöz’ün Rüyası, Oburluğu, Deprem, Karagöz’ün Telefonu, Kırmızı Dur Yeşil Geç başlıkalrı altında tam on bir oyun yer alıyor. Sınıfta, evde rolleri paylaşın, oynayın ve eğlenerek öğrenin.

-TÜKENMİŞTİR-

TELİF HAKKI YAZARINA DÖNMÜŞTÜR

kapak-yok.jpg

GEZGİN UÇURTMA

Çevreci çocuğun kitabı, 95 sayfa. Değişik tarzda sunulan bir eserle karşı karşıyasınız. Okuduğunuzda bir başka kitapta tespit edemediğiniz, doyumsuz bir tat alacaksınız. Çevre konusunu dünü, bugünü ve geleceği ile öğreneceksiniz. Kendi kendinize şöyle soracaksınız: “-Ben hangi türde bir eser okudum? Bu bir masal mı? Hikâye kitabı mı? Yoksa bir roman mı?” İster masal deyin, ister hikâye, isterseniz roman! Bu esere masal-roman da diyebilirsiniz. 

-TÜKENMİŞTİR-

TELİF HAKKI YAZARINA DÖNMÜŞTÜR

kapak-yok.jpg

RADYOCU ALİ

Roman, 79 sayfa. Televizyon, bilgisayar, cep telefonları, uydular, uzay mekikleri, aşılar, ilâçlar... İşimize yarayan, daha nice buluş... Bütün bunlar insanlığı nereden aldı, nerelere getirdi... Evet... Ülkemizin ve insanlığın mucitlere çok ihtiyacı var. Hayat onların buluşları ile renkleniyor, zevkleniyor ve kolaylaşıyor. Bu kitapta okuyacağınız hikâyenin kahramanı da bir mucit çocuktur. İyi yürekli, küçük bir bilgindir. Geliştirdiği âlet olan Uyanık ile mahallesine hizmet etmektedir. 

-TÜKENMİŞTİR-

TELİF HAKKI YAZARINA DÖNMÜŞTÜR

kapak-yok.jpg

 ÇETİN’İN MERAKI

Roman, 91 sayfa. Her kitabın bir yazarı veya yazarları vardır.
Peki, yazar nedir, kimdir? Birçok öğrenci kardeşimiz için bu, cevaplanması gereken bir sorudur. Yazar, evinizde ve sokakta gördüğünüz herhangi bir insandan farklı değildir. O kişiyi yazar yapan özellik, olaylara ve insanlara farklı bakabilmesidir. Gözleminin kuvvetli olması, gözlemlerinden çıkardığı sonuçları insanlara bir hikâye, roman vd. edebî çalışmalarla iletebilmesidir. Yazar, duygu ve düşüncelerini, yazdığı eserlerde işleyen ve onları okuyucuları ile paylaşan insandır. Bu kitap, Türk çocuklarına, “yazar” kavramını vermek amacıyla, yazarın kendi hatıralarına dayanarak ortaya koyduğu bir eserdir. 

-TÜKENMİŞTİR-

TELİF HAKKI YAZARINA DÖNMÜŞTÜR

kapak-yok.jpg

KARINCA ÇOCUKLAR

Roman, 91 sayfa. Ne yazık ki dünyamızda savaşlar devam etmekte; insanlar hayatlarını kaybetmekte veya sakat kalmaktadırlar. Savaşlardan, en çok çocuklar etkilenmektedir. Öksüz, yetim kalmakta, onlar da ölümlerle karşılaşmaktadırlar. Halbuki insanları mutlu edecek üç anahtar vardır: Barış, kitaplar ve çalışmak… Elinizde bulunan bu kitap, bu üç anahtarı konu edinmiştir. Güçlü bir ülkenin tehditlerini her an yaşayan küçük bir ülkenin karınca gibi çalışkan insanları ve onların başarıları anlatılmaktadır. 

-TÜKENMİŞTİR-

TÖRE DEVLET YAYINLARI İLE ANLAŞILMIŞTIR

kapak-yok.jpg

EN BÜYÜK ÖDÜL

Hikâye kitabı, 95 sayfa. Bu eserimde, aile yaşayışının, arkadaşlığın, yardımlaşmanın, eğitim-öğretimin, büyüklere saygı ve sevgi göstermenin ve bunlar gibi daha pek çok güzelliğin önemini bir daha gözleriniz önüne sermek istedim. Biliyorum ki; bu değerlerin farkında olarak yaşamak hepimize mutluluk ve huzur getirecektir. İşte, sizler için yazdığım yedi hikâyeden oluşan En Büyük Ödül adlı eser... Bir solukta okumanız ümidiyle ve hep kitap dostu kalmanız dileğiyle.

-TÜKENMİŞTİR-

TELİF HAKKI YAZARINA DÖNMÜŞTÜR

kapak-yok.jpg

KOPYACI

Hikâye kitabı, 96 sayfa. Kişi olarak da, millet olarak da dün-bugün-gelecek çizgisinde dengeli bir yaşayış çizersek huzurlu olabileceğimiz gerçektir. Dünden kopmak köksüzlüğü getireceği gibi, bugünü işlememek ihmal, yarına ışık tutmamak da gaflet olur diye düşünüyorum. Hikâyelerden bazılarında, çevrelerinde yaşanan güncel olayları bulacaksınız. Bazılarında da insanımızın yıllar önce başından geçen olayları okuyacaksınız. İster dünü konu edinsin, isterse bugünü veya geleceği; hikâyelerde, Türk insanının örnek şahsiyetinin işlendiği görülecektir. İşte bu anlayışla yazdığım yazdığım dokuz hikâyeden oluşan Kopyacı adlı eser... 

-TÜKENMİŞTİR-

TELİF HAKKI YAZARINA DÖNMÜŞTÜR

kapak-yok.jpg

YILDIRAY’IN BALIKLARI

Hikâye, 93 sayfa. Bu kitabımda, dokuz hikâye bulacaksınız. Diğerlerinde olduğu gibi siz anlatılıyorsunuz, siz çocuklar... Kitabı okurken kendinizden, kendi hatıralarınızdan, düşüncelerinizden ve kendi çevrenizden pek çok şey bulacaksınız. Duygulanacaksınız, düşüncelere dalacaksınız. Babanızı ve annenizi, ülkenizi, milletinizi ne kadar çok sevdiğinizi fark edeceksiniz. Her geçen gün daha çok kirlettiğimiz çevremize sahip olmamız gerektiğini mırıldanacaksınız. Hikâyelerden kendinize göre pek çok ders çıkaracaksınız.

-TÜKENMİŞTİR-

TELİF HAKKI YAZARINA DÖNMÜŞTÜR

kapak-yok.jpg

CEVİZ AĞACINDAKİ SALINCAK

Avrupa’da yaşayan işçilerimizin çocuklarının hikâyeleri, 91 sayfa. Bu kitabı yazarken meseleye iki coğrafyadan baktım; Türkiye’den ve Avrupa’dan... Türkiye’den bakarak yazılan hikâyeler, “Madalyonun Bir Yüzü” adıyla birinci bölümü; Avrupa’dan bakarak yazılanlar ise “Madalyonun Diğer Yüzü” adıyla ikinci bölümü oluşturdu. Bu kitap; alanında, gerçek gözlemlerle yazılmış ilk eserlerden biri olarak huzurunuzdadır. Eseri okurken, kardeşlerinizi derinden sarsan gurbet acılarını, sizler de yüreğinizde hissedeceksiniz. 

-TÜKENMİŞTİR-

TELİF HAKKI YAZARINA DÖNMÜŞTÜR

 

 

kapak-yok.jpg

BİR DEMET TÜRKÜ

Türkülerimizi, hikâyeleri ile birlikte tanıtan kitap, 93 sayfa. Türküler, güzel; türküler değerli... Türküler bizim... Türküler, Türk milletinin... Kendi milletinin güzelliklerini elbette Türk çocukları da tanıyacak ve öğrenecekler. İşte siz çocuklarımıza bir demet türkü… Hem de hikâyeleriyle... Bu eseri okuyunca kültürümüzün önemli bir unsuru olan türkülerimizi daha yakından tanıyacak ve seveceksiniz. Bu kitaptaki malzeme, öğretmen arkadaşlarımın okullarında hazırlayacakları gösteriler için de bir araç olacaktır. Hikâyeleri sahneye koyarak; türküleri de solo ve koro yorumlatarak gösterilerine renk katacaklardır. 

-TÜKENMİŞTİR-

TELİF HAKKI YAZARINA DÖNMÜŞTÜR

kapak-yok.jpg

 TOMBUL İZCİ

Hikâye kitabı. Nail, kilosu biraz fazla ve yaramazlığı biraz daha fazla olan bir öğrencidir. İzciliğe merak sarar ve etkinliklere katılır. Arkadaşları ona “Tombul İzci” demeye başlarlar. İzcilik, Nail’in hayatında önemli değişikliklere sebep olur… Kitapta, sürükleyici, değişik konularda dokuz hikâye yer almıştır.

-TÜKENMİŞTİR-

TELİF HAKKI YAZARINA DÖNMÜŞTÜR. 

kapak-yok.jpg

 GİZLİ TOPLANTI

Hikâye kitabı. Hamit dedenin çocukluğu Bulgaristan’da geçmiş, ilk ve orta okulları orada okumuştur. Onun ve arkadaşlarının gönüllerinde Türkiye ve Türk Bayrağı hasreti vardır. Öğretmenlerinin yaptığı bir gizli toplantıda ilk defa Ay Yıldızlı bayrağı görür… Birbirinden güzel sekiz hikâye okuyacaksınız. 

-TÜKENMİŞTİR-

TELİF HAKKI YAZARINA DÖNMÜŞTÜR. 

ENGELLİ KIZ

ENGELLİ KIZ

Hikâye kitabı

İlk defa kitaplaşacak.

HÜSAM'IN KALEMİ

HÜSAM'IN KALEMİ

Hikâye kitabı

İlk defa kitaplaşacak.

kapak-yok.jpg
KUŞ DİLİNİ BİLEN KIZ
-UYGUR TÜRKLERİNİN EFSANELERİ-
 
İLK DEFA KİTAPLAŞACAK
KÜÇÜK KARDEŞ
KÜÇÜK KARDEŞ
(Tiyatro)
 
İLK DEFA KİTAPLAŞACAK

 

 
 
 
 

PAYLAŞMAK İÇİN:

Paylaş - Facebook Paylaş - Twitter

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile